středa 20. ledna 2016

Sněhuláci na Vyšehradu

Vyšehrad miluju, je tam úžasná atmosféra, a vždy se tam cítím dobře, přesto už jsem tam dlouho nebyla. Když jsem se ale o víkendu ocitla v jeho blízkosti, nemohla jsem odolat.

Než jsem se mohla oddat tichu a obrázkové krajině, vydala jsem se provést mezigenerační průzkum na akci 4FANS v Kongresovém centru. Dozvěděla jsem se tam, co frčí ve věkové kategorii 8-13 let, nevyfotila se ani s jediným youtuberem (ledaže omylem) nezahrála jsem si v retro koutku hry, které pro mě nebyly dost retro. Prostě už je to tak, jsem dost out a na youtube budu sledovat už jen klipy a honest trailers.

Ale okolo pobíhající omladinu jsem mohla trumfnout aspoň v jedné věci: nemusela jsem prosit rodiče o peníze, když se mi něco líbilo. Tak jsem koupila tričko s Hanem Solo, Zaklínačem a Assasinem.

A pak už vybavena třemi vrstvami jsem se mohla vydat na pospas zimní krajině.


Úplně si představuji středověkou šlechtičnu, která klepe na dveře rotundy.

Lavičky lákají Sněhovou královnu k posezení.A pak se zjevil před mými zraky ON: první sněhulák.
Musela jsem se na něj jít podívat zblízka.
A pak se na mě usmál další.
Úsměv škleb zamrzl na ústech.
Jednoho sněhuláka jsem našla nedokončeného, tak jsem ho vybavila hlavičkou, ručkami, nosánkem, veselými větvičkami a vymodelovala jsem mu oči a zamrzlý úsměv.

6 komentářů:

 1. Sněhuláčci jsou parádní :) ... a text taky... s nadhledem a svižný :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju! Sněhuláci mi taky udělali obrovskou radost ;) Byl to takový ten malý zázrak, který člověk objeví, když se rozhodne jen tak bez cíle obdivovat svět kolem :)

   Vymazat
 2. Jako vždy, moc pěkné Ani. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Evi, Tys mě vždy povzbuzovala k psaní, tak se snažím čas od času něco sem hodit na blog ;)

   Vymazat