úterý 20. října 2015

Budapešť v posledním záchvěvu letošního léta

Měla jsem to štěstí zažít Budapešť zalitou sluncem a těšící se z každého teplého večera v druhé polovině září 2015.

Édes napok (édeš napok, Sweet days) - Festival sladkostí na Budapešťském hradě
Za vstupné 2200 HUF (cca 200 Kč) jsem si v nádherné scenérii hradu nad Dunajem mohla vychutnat čokoládky, zákusky, kávičku, ale i kornout plný různých druhů párků, samozřejmě za zvuků rockové hudby. I love Budapest <3

Dunajská perla
Skvělá kapela, jejíž verze Under pressure mě zbavila veškerého napětí :)
Sausage Attack!Margitsziget (ostrov Sv. Markéty)
Rekreační ostrov uprostřed zelenomodrých dunajských vod.


Slunečnice, které vyrůstají mezi kameny zpevňujícími břeh, se melancholicky dívají na řeku.

Na ostrově se ukrývají ruiny benediktínského kláštera a františkánského kostela. Vedle ruin roste strom, takový přirozený řecký sloup. Jen tak sedět a pozorovat, sbírat inspiraci a nechat si tiše vyprávět příběhy opuštěných zdí.

Jednou jsem se procházela podél Dunaje a zapadající slunce šlo na druhé straně řeky se mnou. Když jsem se zastavila a sedla si na lavičku, abych tu neskutečnou krásu pozorovala, tak jakoby se na chvilku zastavilo a spočinulo na chvilku se mnou.


Další krásy hned kousek od sebe: fontány a labutě u Szechényiho lázní a odraz Vajdahunyadského hradu v přilehlém rybníčku.


Za necelé dva týdny se s Budapeští rozloučím a i ona mi dává najevo, že jí za mnou bude smutno, protože v poslední době pořád roní slzy z nebe. Ale ještě máme pár dní holka spolu, tak to rozjedeme :)

1 komentář: